Latin Dans

Latin Dansları Hakkında Kısa Bilgi : 

Genel olarak bir çok dans türü gibi Latin kökenli danslarda Halk Danslarıolarak ortaya çıkmakla beraber bir takım kurallara bağlanarak elit kesimin salon danslarına dönüşmüştür Ardından sinema ve benzeri toplumsal iletişimin artmasıyla tekrar halka yayılmaya başlamış ve büyük kitleler tarafından sevilen ve sadece ortaya çıktığı ülkelerde değil pek çok ülkede sevilen ve yapılan dans türlerinden olmuştur.

Ortaya çıktığı ülkenin karakteristik özelliklerini taşıyan ve çıkış bölgesi olarak Latin Ülkeleri olmasından dolayı “Latin Dansları” genel adını alan dansların bir çok çeşidi olmakla beraber genel kabul gören türleri aşağıda sıralanmıştır.

Pekçok sanat türünde olduğu gibi kursumuzda Latin danslarının pek çok çeşidinde de  eğitimler verilmektedir.

Yetkin olmayan eğitmenlerden alınmış Dans eğitiminin düzeltilmesi çok uzun zaman alabilir. Dolayısıyla Dans Eğitimini yetkin ve gerekli eğitim ve donanıma sahip eğitmenlerden alınması önemlidir.

Derslerimiz : 

Tüm dans derslerimiz Haftada bir gün 2 ders saati şeklinde gerçekleşmekte olup bunların yanı sıra uygun günlerde pratik yapılması için salonlarımız açıktır. Sınıflarımız 10 kişi ile sınırlıdır.

Haftanın her günü 09.00-22.00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.

Katılmak İstediğiniz latin dans derslerini aşağıdan seçebilir hakkında bilgi alabilirsiniz

Tango Dans Kursu Bachata Dans Kursu Vals Dans Kursu
Samba Dans Kursu Rumba Dans Kursu Merenge Dans Kursu
Lambada Dans Kursu Flamenko Dans Kursu Cha Cha Dans Kursu
Bolero Dans Kursu Salsa Dans Kursu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir